Podział Majątku Ursynów

Szukasz Porady Prawnej w Zakresie Podziału Majątku na Ursynowie ?

Kiedy decydujemy się na ślub, nie w głowie nam kwestie finansowe. Rzadko myślimy o intercyzie, która ustanawia rozdzielność majątkową i zabezpiecza przed problemami podziału majątku w przyszłości. Oczywiście nikt na ślubnym kobiercu nie myśli o rozwodzie, ale życie płata figle i drogi nawet najbardziej zakochanych małżonków po pewnym czasie mogą się rozejść. Co wobec tego powinniśmy wiedzieć o podziale majątku ?

Pomocna w tym celu będzie na pewno wizyta w kancelarii adwokackiej i skorzystanie z pomocy adwokata Katarzyny Borkowskie -Warzochy, która oferuje swoje usługi również mieszkańcom Ursynowa i okolic Ursynowa Doradzi ona najlepszy sposób podziału majątku z uwzględnieniem potrzeb każdej ze stron. Jeśli małżeństwo postanawia się rozwieść lub decyduje się na separację mogą oni zdecydować się na porozumienie i polubowne dokonanie spraw związanych z podziałem majątku. Pierwszym krokiem będzie podpisanie aktu notarialnego, a następnie dokonuje się umownego podziału majątku. Warto pamiętać, że istnieje możliwość ustanowienia podziału majątku na rozprawie sądowej. W tym przypadku wniosek może wnieść jeden z małżonków, ale tylko z podaniem konkretnych przyczyn. W innym przypadku adwokat zaleci podział majątku na drodze notarialnej.

Podział Majątku Ursynów

Podział Majątku Ursynów

Podział majątku dokonuje się zawsze przez złożenie wniosku. Strony muszą wskazać w nim podstawę prawną ustania małżeństwa oraz opisują majątek, który ma zostać poddany podziałowi. Najbardziej polecaną formą podziału majątku przez adwokatów jest porozumienie stron. Jest to związane ze znacznie niższymi kosztami postępowania, na które składa się wynagrodzenie biegłego, wynagrodzenie adwokata czy koszty mediacji. Wszystkich zainteresowanie tym problemem jakim jest podział majątku , zamieszkałych na Ursynowie lub okolic Ursynowa, zapraszamy do kancelarii prawnej specjalizującej się tym aspektem prawnym adwokat Katarzyny Borkowskiej - Warzochy z Piaseczna, ulica Nadarzyńska 14.

No Comments Yet.

Leave a comment